Pozycjonowanie szerokie

Pozycjonowanie SEO szerokie polega na poprawie pozycji większej liczby słów i wyrażeń kluczowych o niskim poziomie konkurencyjności i tych o wysokim stopniu precyzji. W tym przypadku nie pozycjonuje się fraz i słów kluczowych o wysokiej konkurencyjności. Pozycjonuje się natomiast słowa i frazy dopasowane do całości strony internetowej, niszowe i bardzo szczegółowe.

W metodzie tej wykorzystujemy naturalne zachowanie internautów, którzy wykorzystują bardzo precyzyjne zapytania kierowane do wyszukiwarki, aby szybko odnaleźć interesujące ich informacje na temat konkretnego zagadnienia. Zjawisko to nazywamy „długim ogonem” (ang. „Long Tail”). W związku z dużym rozdrobnieniem zapytań, każde z nich nie powoduje dużego ruchu na stronie. Jednak suma wszystkich zapytań z długiego ogona tworzy razem spory udział w ogólnej ilości odwiedzin internautów.

Pozycjonowanie szerokie polecane jest przede wszystkim dla dużych stron internetowych, w których występuje duże zróżnicowanie treści. Z takiego pozycjonowania powinny korzystać sklepy internetowe, serwisy ofertowe, strony firmowe, strony producentów, strony dużych pośredników handlowych, blogi, portale tematyczne, fora internetowe, serwisy korporacyjne.

Jaki efekt uzyskujemy z pozycjonowania szerokiego

Strona internetowa pozycjonowana tą metodą uzyskuje większy współczynnik konwersji. Czyli odsetek internautów, którzy po wejściu na stronę dokonali zakupu towaru lub wykonali inną, pożądaną z punktu widzenia właściciela witryny czynność. Dzieje się tak, gdyż witryna dociera do użytkowników posiadających wysoką świadomość poszukiwanych treści.

Pozycjonowanie szerokie kieruje internautów wprost na podstrony serwisu, nie tylko na stronę główną. Dywersyfikacja słów i wyrażeń kluczowych zwiększa bezpieczeństwo. Większa liczba fraz zabezpieczy serwis w przypadku, kiedy wystąpi chwilowy spadek pozycji na jedną z nich. Zmniejszenie ilości odwiedzin z jednej lub kilku fraz o mniejszej konkurencyjności jest mniej dotkliwe niż w przypadku słowa o dużej konkurencyjności.

Dzięki niskiej konkurencyjności pozycjonowanych fraz osiągnięcie pozycji przynoszących ruch na stronie trwa krócej.

Zalety pozycjonowania szerokiego:

Wybrani klienci, których strony pozycjonujemy:

^ Przewiń do góry
MKDES - POZYCJONOWANIE, REKLAMA W GOOGLE, STRONY WWW
tel.kom. 887 325 572
e-mail: biuro@mkdes.opole.pl