Wpływ pozycjonowania na ilość i jakość odwiedzin strony www

Przekonaj się, że pozycjonowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie widoczności witryny w sieci internet. Pokazujemy jak pozycjonowanie zwiększa ilość internautów odwiedzających witrynę oraz jak wpływa na inne aspekty obecności witryny w internecie.

Poniżej omówimy wzrost odwiedzin na stronie jednego z naszych klientów, wzrost liczby użytkowników witryny oraz stopień ich interakcji z treścią.

Witryna jest pozycjonowana w Google przez naszą firmę (MkDes).

Wzrost odwiedzin

Liczba odwiedzin witryny jest podstawowym miernikiem efektywności promocji witryny. Zapewne ty także jesteś przekonany, że obecna ilość odwiedzin i ruch generowany przez wyszukiwarki na twojej stronie to wszystko na co ją stać. Być może masz rację. Zwłaszcza jeśli nie pozycjonujesz jej w wyszukiwarkach stron internetowych. W opisywanym przykładzie, w ciągu nie długiego okresu czasu, udało nam się osiągnąć dwukrotny wzrost liczby odwiedzin dla witryny. Przez ten czas strona pozycjonowana była tylko na jedno słowo kluczowe. Naszym zdaniem osiągnięty wynik jest bardzo dobry. Zwłaszcza, że pozycjonowanie na inne słowa kluczowe związane z branżą jest w toku.

Wzrost liczby odsłon

Odsłony to całkowita liczba stron wyświetlonych w witrynie i ogólny miernik stopnia wykorzystania witryny. Wzrost liczby odwiedzin zaprocentował osobami, które są zainteresowane ofertą zawartą na stronie internetowej. Użytkownicy trafiający na stronę z internetu aktywnie przeglądają zawartość całego serwisu w poszukiwaniu interesujących ich treści. Zadaniem na przyszłość jest dłuższe zatrzymanie ich w serwisie.

Długość wizyt

Średnia liczba odsłon strony to jeden ze sposobów pomiaru jakości odwiedzin. Wartość średniej liczby odsłon stron w stosunku do odwiedzin wskazuje na interakcję użytkowników z witryną. Na przykładzie widać, że ten współczynnik spadł. Więc tutaj jest miejsce na poprawienie witryny i optymalizację jej treści.

Wydłużenie czasu spędzonego na stronie

Czas spędzony w witrynie stanowi jedną z metod pomiaru jakości odwiedzin. Właścicielowi strony zależy na zatrzymaniu użytkownika w serwisie. Wzrost czasu spędzonego na stronie nie jest duży. Trzeba poprawić treść i sposób prezentacji oferty użytkownikowi. Należy skupić się na oczekiwanych przez niego informacjach.

Współczynnik odrzuceń

Współczynnik odrzuceń to miernik jakości odwiedzin. Jego spadek oznacza, że coraz więcej osób uważa, że strona wejściowa na jaką trafili jest trafna. Treść strony docelowej na jaką trafił internauta jest dla niego odpowiednia.

Zdobycie nowych użytkowników

Nowi użytkownicy są równie potrzebni jak powracający. Serwis zdobywa nowych użytkowników, mamy do czynienia z silną rekrutacją nowych internautów. Duża ilość nowych użytkowników powinna w przyszłości przełożyć się na zwiększenie liczby lojalnych użytkowników przywiązanych do marki.

^ Przewiń do góry
MKDES - POZYCJONOWANIE, REKLAMA W GOOGLE, STRONY WWW
tel.kom. 887 325 572
e-mail: biuro@mkdes.opole.pl