Jak wybrać odpowiedni Hosting stron

Wyjaśniamy jaki pakiet jest najbardziej odpowiedni dla twoich potrzeb. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i jak określić przybliżoną wielkość poszczególnych parametrów, których będzie potrzebowała twoja strona, poczta e-mail i np. bazy danych.

HOSTING - zobacz naszą ofertę

Pojemność serwera

W ramach konta otrzymujesz przestrzeń przeznaczoną do obsługi stron WWW, FTP, baz danych i poczty elektronicznej. Miejsce to możesz podzielić w proporcjach odpowiadających twoim potrzebom (np. wielkości serwisu WWW) za pomocą stosownej opcji w Panelu Administracyjnym konta.

Przykładowo w pakiecie STANDARD mamy do dyspozycji 3GB powierzchni. Taka wielkość powinna wystarczyć z powodzeniem na prowadzenie małej strony www i kilku kont poczty e-mail. Jeśli nie będziemy przechowywać poczty na serwerze, tylko w miarę często ściągać ją na komputer osobisty przy pomocy programu pocztowego, to miejsce dostępne dla innych usług możemy przeznaczyć większe.

Jeśli planujemy przechowywać na serwerze duże pliki, archiwa, zdjęcia, filmy, grafiki, to powinniśmy określić ich potencjalną wielkość i skorzystać z większego pakietu. To samo jeśli chcemy pozostawiać pocztę zawierającą duże pliki załączników na serwerze.

Panel administracyjny posiada statystyki wykorzystania zasobów. Dzięki temu możecie państwo w świadomy sposób określać swoje potrzeby, także na bazie historycznego zużycia zasobów.

Liczba samodzielnych stron www

Inaczej mówiąc, liczba samodzielnych, indywidualnych domen obsługiwanych przez konto. To oznacza, że dla pakietu Hosting Standard będę mógł na swoim hostingu obsługiwać WWW, pocztę e-mail dla trzech domen, itp. Mogę zatem w jednym miejscu posiadać strony www.mkdes.opole.pl, www.mkdes.pl oraz www.mkdes.com.pl oraz adresy email, przykładowo biuro@mkdes.opole.pl, biuro@mkdes.pl oraz biuro@mkdes.com.pl. A to wszystko w ramach jednej opłaty za hosting w pakiecie Standard.

Są jeszcze strony niesamodzielne. Tak zwane subdomeny (poddomeny domeny głównej). Możesz je tworzyć samodzielnie na bazie domen obsługiwanych przez konto. Mając domenę mkdes.pl mogę założyć domenę wirtualną, tzw. subdomenę mającą adres sklep.mkdes.pl. W ten sposób mogę posiadać dwie strony internetowe o adresach www.mkdes.pl oraz www.sklep.mkdes.pl. Dwie osobne strony mając jedną domenę.

Liczba użytkowników (kont)

Najprościej określić ten parametr dla wymaganych kont poczty elektronicznej e-mail lub ilości pracowników. Jedno konto użytkownika może obsługiwać wiele adresów poczty oraz jeden dostęp do serwera przez FTP. Ale zasoby i powierzchnia określana jest dla konta. Dlatego jeden użytkownik może posiadać (obsługiwać w ramach swojego konta użytkownika) kilka adresów e-mail, np. biuro@mkdes.opole.pl oraz info@mkdes.opole.pl. Przydzielimy mu na te zasoby powiedzmy 1GB miejsca. Drugi użytkownik będzie obsługiwał na swoim koncie pocztę z adresu biuro@mkdes.pl i będzie miał na to także 1GB miejsca. Suma miejsca przydzielonego użytkownikom na ich zasoby plus miejsce na WWW musi mieścić się w całości dostępnej pojemności serwera w danym pakiecie.

Miesięczny limit transferu

Kiedy ktoś odwiedza twoją stronę www, wysyła ci pocztę lub ty wysyłasz pocztę, przesyłane dane generują ruch. Wszystkie pobrane ze strony dokumenty tekstowe, obrazy, filmy, pliki dźwiękowe, archiwa oraz wszystko, co jest zapisywane i pobierane z konta programami FTP, wysyłane i odbierane programem pocztowym, tworzy wielkość nazywaną transferem danych. Transfer jest tym wyższy, im więcej plików pobierają użytkownicy i im częściej to robią, a także im więcej danych i częściej przesyłasz na oraz z konta programem FTP lub programem pocztowym.

Aby zilustrować zużycie transferu dla limitu 3GB, załóżmy, że witryna liczy 20 stron, które łącznie z grafiką i innymi danymi średnio ważą po 150 KB każda. Jeśli goście tej witryny obejrzeliby wszystkie strony i pobrali wszystkie dane zapisane na koncie, to aby przekroczyć limit, takich gości musiałoby być w ciągu miesiąca ponad tysiąc. Jeśli pliki na koncie są dużej wielkości, to może się zdarzyć, że limit transferu szybko się wyczerpie.

Średnie miesięczne zużycie transferu dla kont z małymi stron www oraz niewielką liczbą kont poczty elektronicznej wahają się w okolicach kilkustet megabajtów. Konta ze średniej wielkości stronami i kilkunastoma kontami poczty generują transfer rzędu kilku gigabajtów.

Parametr transferu jest często przewymiarowany, aby nie doszło do sytuacji, kiedy strona www czy poczta, przestanie zostanie zablokowana z powodu przekroczenia limitu miesięcznego transferu. Transfer jest jednym z najbardziej dynamicznych wskaźników i może się zmieniać z dnia na dzień, w zależności od twoich potrzeb.

Bazy MySQL/PostgreSQL

Jeśli chcesz posiadać stronę opartą o system Strony CMS lub aplikację opartą o bazę danych, musisz wiedzieć iloma bazami dysponujesz. Najwygodniej jest aby każda aplikacja wykorzystująca do swojego działania bazę danych, posiadała osobną bazę dla swoich potrzeb. Dzięki temu wszystko będzie uporządkowane. O ilości potzrebnych baz danych poinformuje cię wykonawca twojej strony www czy aplikacji dedykowanej.

Można przechowywać dane z wielu aplikacji w jednej bazie danych, ale utrudnia to administrację i odnalezienie się programiście czy webmasterowi w strukturze bazy. Obniża także szybkość działania poszczególnych aplikacji.

Dostęp do poczty przez WWW (tzw. Webmail)

Dostępny za darmo. Dla osób chcących obsługiwać pocztę e-mail poprzez wygodny interfejs na stronie internetowej mogą robić to po zalogowaniu się do panelu administracyjnego swojego konta. Aplikacja internetowa pozwala użytkownikom czytać i pisać e-maile używając interfejsu przeglądarki internetowej.
Webmail posiada także inne funkcje, m.in.:zarządzanie folderami, korzystanie z książki adresowej, filtrowanie spamu, tworzenie autoodpowiedzi.

Aplikacja tego typu nie posiada takiej szybkości działania i funkcjonalności jak program pocztowy zainstalowany na komputerze osobistym, jednak jest bardzo przydatna np. kiedy jesteśmy na wakacjach, nie mamy ze sobą komputera, a musimy odebrać pilną wiadomość. Wystarczy dowolny komputer z podłączeniem do internetu. Aplikacja łączy się z twoją pocztą połączeniem szyfrowanym, dzięki czemu możesz bezpiecznie skorzystać z poczty nawet w kafejce internetowej.

Ochrona antywirusowa

Dostępna za darmo. Wszystkie listy otrzymywane jak i wysyłane są poddawane automatycznej kontroli antywirusowej. Dzięki temu możesz czuć się bezpiecznie. Jeśli skaner znajdzie znany sobie wirus w przesyłce do ciebie, nie otrzymasz jej. Nadawca takiej wiadomości zostanie powiadomiony o niemożności dostarczenia wiadomości z powodu wirusa. Baza wirusów jest aktualizowana na bieżąco często kilkukrotnie w ciągu dnia.

Ochrona antyspamowa

Dostępna za darmo. Spam to masowo rozsyłany e-mail zawierający treść, którą właściciel skrzynki pocztowej nie jest zainteresowany. Najpowszechniejszy rodzaj spamu to niezamówione reklamy, zaproszenia do odwiedzenia stron.
Każde konto posiada ochronę antyspamową. Jej skuteczność zależy od włączonych opcji, do których masz dostęp. Usługę możesz konfigurować zgodnie ze swoimi potrzebami.

Funkcja Catch-All

Dostępna za darmo. Funkcja ta umożliwia przekazywanie wiadomości wysłanych na dowolny, nieistniejący adres w Twojej domenie na zdefiniowane uprzednio konto pocztowe. Możesz ją aktywować w panelu administracyjnym wskazując domyślny adres pocztowy dla funkcji catch-all.
Zaletą funkcji catch-all jest otrzymywanie poczty e-mail od osób, które pisząc Twój adres, poprawnie napisały nazwę domeny, lecz popełniły błąd w pierwszym członie adresu (np. biurooo@mkdes.pl).
Włączenie funkcji catch-all może przynieść także niepożądany skutek – nasilenie ilości przychodzącego spamu z dowolnymi, początkowymi częściami adresów e-mail.

^ Przewiń do góry
MKDES - POZYCJONOWANIE, REKLAMA W GOOGLE, STRONY WWW
tel.kom. 887 325 572
e-mail: biuro@mkdes.opole.pl